poniedziałek, 30 stycznia 2023
Zbiornik na olej opałowy stanowi podstawowy element całego systemu ogrzewania olejowego. Jego poprawna eksploatacja i magazynowanie, zapewnia użytkownikom kotła kondensacyjnego bezpieczne i efektywne ogrzewanie całego budynku. Jednak korzystanie ze zbiorników na olej opałowy, wymaga zaopatrzenia się w kilka dodatkowych elementów, które w znaczny sposób ułatwiają ich długotrwałą eksploatację. W jakie akcesoria do zbiorników na olej opałowy warto zainwestować?
Zbiornik na olej opałowy, o którym pisaliśmy również w naszym artykule “Jakie wymiary mają zbiorniki na olej opałowy?” służy do bezpiecznego magazynowania surowca zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz ogrzewanego budynku. Najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji, jest tworzywo sztuczne o nazwie polietylen. Dzięki wykorzystaniu syntetycznego surowca w procesie wytwórczym, zbiorniki na olej opałowy odznaczają się ponadprzeciętną lekkością oraz wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne.
Najpowszechniej użytkowanymi zbiornikami na olej opałowy są:
Zbiorniki na olej opałowy umożliwiają zachowanie stabilnych warunków magazynowania oleju opałowego przez cały rok. Niektóre warianty dostępne na rynku, pełnią funkcję izolacyjną dla materiału grzewczego, chroniąc go przed ekstremalnymi temperaturami o każdej porze roku.
Popularne marki produkujące zbiorniki na olej opałowy, posiadają także szeroki asortyment dodatkowych akcesoriów. Dzięki wspomagającym elementom konstrukcyjnym, można szybko i sprawnie doposażyć zbiornik olejowy. Służą one bowiem przystosowaniu go do panujących w danym pomieszczeniu warunków. Popularnymi akcesoriami do zbiorników olejowych są m.in.:
Zbiornik na olej opałowy to niezwykle istotny element całej instalacji grzewczej. Charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, przez co nie wymaga stosowania dodatkowych wzmocnień konstrukcyjnych. Te cechy produktu sprawiają, że użytkownik ogrzewania olejowego, zyskuje pewność bezawaryjnej eksploatacji, a także pełnego bezpieczeństwa w trakcie użytkowania.
Zbiorniki na olej opałowy, o którym więcej informacji znaleźć można w naszym artykule “Czym jest olej opałowy?” zapewniają także wysoki komfort, gdyż dzięki opcji łączenia szeregowego, z łatwością można dostosować je do indywidualnych preferencji użytkownika.
Do pozostałych zalet zbiorników na olej opałowy, należy m.in. zabezpieczenie przed emisją - zwiększona grubość płaszcza zbiornika uniemożliwia przedostawanie się zapachu oleju na zewnątrz. Dzięki temu, kanistry olejowe mogą być instalowane zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na przestrzeni otwartej, aspekt ekologiczny - zbiorniki olejowe najczęściej produkowane są z surowca umożliwiającego niemalże 100% recyklingu zużytych wyrobów, a także ich ponownego wykorzystania, wysoka jakość produktu - dostępne na polskim rynku zbiorniki na olej opałowy, wytwarzane są zgodnie z najwyższymi standardami. Rekomendowane są zwłaszcza modele opatrzone certyfikatem ISO 9001.
czwartek, 16 marca 2023
Ile oleju opałowego na zimę? Podpowiadamy
Olej opałowy to jeden z optymalnych sposobów ogrzewania domów w okresie zimowym. Wiele osób decyduje się na wykorzystanie tego surowca ze względu na jego dostępność, łatwość użycia oraz stosunkowo niskie koszty eksploatacji, w porównaniu do innych źródeł ciepła. Jednym z kluczowych pytań, dotyczących wykorzystania oleju opałowego do ogrzewania domu, jest ilość paliwa potrzebna na całą zimę. Na zapotrzebowanie wpływa wiele czynników, takich jak metraż domu, izolacja termiczna, czy temperatura otoczenia. W tym artykule omówimy poszczególne aspekty dotyczące tego zagadnienia oraz podpowiemy, jak dokładnie obliczyć ilość paliwa potrzebną na zimę.
środa, 15 marca 2023
Data ważności oleju opałowego - zbiór wiedzy
Paliwo opałowe należy obecnie do grupy najpopularniejszych materiałów grzewczych, stosowanych nie tylko w przedsiębiorstwach, ale również w domach jednorodzinnych. Aby móc regularnie korzystać z tego źródła ciepła, należy m.in. odpowiednio przystosować pomieszczenia oraz nabyć zbiorniki na olej opałowy. Do zapewnienia bezpiecznego i niezawodnego funkcjonowania całego systemu, konieczne jest, aby surowiec był przechowywany przez odpowiedni czas. Czy olej opałowy ma ograniczony okres przydatności do użycia?
poniedziałek, 20 lutego 2023
Przypomnienie o ważnych zmianach dotyczących obrotu paliwami opałowymi
W 2020 r. oficjalnie weszły w życie istotne zmiany dotyczące obrotu paliwami opałowymi. Od tego czasu osoby prywatne, rozwijające się przedsiębiorstwa, a także instytucje państwowe, które planują ogrzewać swoje budynki olejem opałowym, są zobowiązane do zarejestrowania się w urzędzie skarbowym. W związku z nowelizacją ustawy z 19 lipca 2019 r. dotyczącej monitorowania przewozu towarów drogą i koleją każdy użytkownik paliwa grzewczego, ma bezwzględny obowiązek wysłania skróconego zgłoszenia rejestracyjnego AKC-RU. Wymagany formularz można przesłać zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.
środa, 15 lutego 2023
Jak długo przechowywać olej opałowy?
Olej opałowy jest wykorzystywany jako podstawowy materiał grzewczy w domach jednorodzinnych i mniejszych przedsiębiorstwach. Jednak chcąc regularnie korzystać z tej formy ogrzewania, należy odpowiednio dostosować pomieszczenie oraz zakupić zbiorniki na olej opałowy. Aby zadbać o bezpieczne i bezawaryjne funkcjonowanie całej instalacji, zbiorniki powinny być dostosowane do rodzaju oleju i warunków panujących w danym pomieszczeniu. Nie bez znaczenia jest także długość przechowywania surowca. Jak długo może być on magazynowany?