news

wtorek, 9 sierpnia 2022

Gdzie kupić olej opałowy w małych ilościach?

Ogrzewanie olejem opałowym cieszy się obecnie dużą popularnością nie tylko w zakładach przemysłowych, ale również w domach jednorodzinnych. Rozwiązanie to ma wiele zalet, do których należą m.in. wysoki komfort grzewczy oraz praktycznie bezobsługowa eksploatacja. Zastanawiasz się gdzie kupić olej opałowy w małych ilościach? Co to jest zgłoszenie AKC-RU i czy jest obowiązkowe? Na co zwrócić uwagę przy wyborze oleju opałowego?

news

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Specyfikacja i najważniejsze informacje o oleju opałowym lekkim

Ogrzewanie olejem opałowym to wybór, który pozwala na pełną niezależność od sieci gazowej. Spośród dostępnych na rynku rodzajów oleju opałowego to olej opałowy lekki jest tym, który dedykowany jest do ogrzewania m.in. domów jednorodzinnych. Jakie są jego najważniejsze cechy i specyfikacja?

news

piątek, 5 sierpnia 2022

Jak zweryfikować dostawcę oleju opałowego?

Ogrzewanie domu olejem opałowym jest jedną z popularnych metod grzewczych. Wpływa na to ma m.in.fakt, że ogrzewanie tego typu jest bardzo wydajne, nie jest uzależnione np. od sieci gazociągowych i jest wygodne w użytkowaniu. Nowoczesne rozwiązania tego typu, nie wymagają bowiem praktycznie żadnego zaangażowania ze strony użytkowników. W poniższym artykule podpowiadamy m.in. na co zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiedniego dostawcę oleju opałowego.

news

wtorek, 19 lipca 2022

Zbiór informacji o ogrzewaniu olejem opałowym

Ogrzewanie olejem opałowym staje się coraz popularniejszą alternatywą dla innych stosowanych dotychczas form ogrzewania. Osoby decydujące się na budowę domu, przykładają szczególną wagę do wyboru rodzaju instalacji grzewczej. Ogrzewanie na olej opałowy pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach, jednocześnie niosąc za sobą szereg dodatkowych korzyści. Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie olejem opałowym? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

news

wtorek, 12 lipca 2022

Sprawdź, jak zarejestrować sprzedaż oleju opałowego

Sprzedaż oleju opałowego podlega wymogowi rejestracji na portalu podatkowym lub w siedzibie urzędu skarbowego. Obowiązek wysłania uproszczonego zgłoszenia rejestracyjnego AKC-RU, wynika z nowelizacji z 19 lipca 2019 r., ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów. Ma ona na celu uszczelnienie systemu podatkowego w zakresie handlu olejem opałowym i objęcie tej dziedziny systemem monitorowania. Jak zarejestrować sprzedaż oleju opałowego i kogo dotyczy ten obowiązek?

news

czwartek, 30 czerwca 2022

Olej opałowy do ogrzewania piekarni

Każdy właściciel piekarni musi zapewnić pracownikom nie tylko odpowiednie narzędzia czy piece do wypieków, ale także przyjazne miejsce pracy. Ostatni wspomniany wymóg możliwy jest do osiągnięcia dzięki m.in. odpowiednio ogrzanym pomieszczeniom - szczególnie jesienią i zimą. W tym przypadku doskonale sprawdzi się kocioł na olej opałowy.

news

wtorek, 28 czerwca 2022

Jak zarejestrować piec na olej opałowy?

Osoby fizyczne, firmy oraz instytucje planujące ogrzewanie budynków olejem opałowym, zobowiązani są do rejestracji zakupionego pieca opałowego na portalu podatkowym lub w siedzibie urzędu skarbowego. Obowiązek wysłania uproszczonego zgłoszenia rejestracyjnego AKC-RU wynika z nowelizacji z 19 lipca 2019 r. ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów. Jak wygląda rejestracja pieca na olej opałowy i kogo dotyczy ten obowiązek?

news

środa, 22 czerwca 2022

Zużycie oleju opałowego praktyczne porady

Zastanawiasz się, ile oleju opałowego może zużywać dom? Zależy to od wielu czynników, przede wszystkim od metrażu danego budynku mieszkalnego. Im większy dom, tym więcej oleju niezbędne będzie do jego ogrzania. Co więcej, jest to zupełnie niezależne od średniego zużycia oleju opałowego na stopę kwadratową. Aby dowiedzieć się więc, ile oleju opałowego zużywa dany dom, należy wziąć pod uwagę jego powierzchnię, a także wskaźnik rocznego zużycia oleju opałowego. Kolejnym czynnikiem jest wydajność palnika. Nowsze i zautomatyzowane systemy grzewcze powodują, że zużycie oleju opałowego w domu jest zdecydowanie mniejsze. Oznacza to więc, że zupełnie nowy piec lub kocioł będzie pracował znacznie wydajniej, niż starsze modele. Jednak nawet w przypadku nieco starszych urządzeń istnieje możliwość utrzymania ich wydajnego spalania, wykonując rutynowy przegląd – minimum raz w roku.

news

środa, 8 czerwca 2022

Czy ogrzewanie olejowe jest ekologiczne?

Obecnie zróżnicowane urządzenia grzewcze stwarzają ogromne możliwości osobom, które chciałyby wymienić system ogrzewania w istniejącym już budynku lub są na etapie budowania własnych czterech kątów. Jedną z możliwości jest olej opałowy. Olejowe systemy grzewcze nie wydzielają szkodliwych substancji, przez co są bezpieczne dla środowiska. Ponadto są doskonałą inwestycją w przypadku domu, ponieważ są bardzo wydajne, zwłaszcza wtedy, gdy mówimy o najnowszych i w pełni zautomatyzowanych, bezobsługowych systemach. Więcej informacji o tym sposobie ogrzewania przeczytasz w naszym artykule.