poniedziałek, 19 września 2022

Podpowiadamy, gdzie kupić olej opałowy

Podpowiadamy, gdzie kupić olej opałowy

Olej opałowy to surowiec, który stosowany jest zarówno w wielu domach jednorodzinnych, jak i zakładach przemysłowych. Dzięki niemu możliwe jest ogrzewanie przestrzeni tak, aby cieszyć się wysoką wydajnością i bezproblemową obsługą instalacji. Jednak chcąc zmaksymalizować komfort użytkowania instalacji olejowej, warto zaopatrzyć się w wysokogatunkowy materiał grzewczy. Gdzie można kupić olej opałowy wysokiej jakości i na co zwracać uwagę przy wyborze?

Olej opałowy - podstawowe informacje o produkcie

Olej opałowy to niezwykle wydajne paliwo grzewcze, które najbardziej zbliżone jest do oleju napędowego. Rozbieżności są tak niewielkie, że rozróżnienie obydwu paliw często bywa kłopotliwe. Z tego względu w polskim prawie zostało wydane rozporządzenie, które nakazuje barwienie i znakowanie olejów opałowych i olejów napędowych do celów grzewczych.

Olej opałowy można sklasyfikować według kilku rodzajów. Najbardziej podstawową kategoryzacją jest podział na olej opałowy lekki, o którym więcej pisaliśmy w artykule “Specyfikacja i najważniejsze informacje o oleju opałowym lekkim” i olej opałowy ciężki. Pierwszy z nich stosowany jest przede wszystkim do celów opałowych. Natomiast olej opałowy ciężki również przeznaczony jest do ogrzewania, ale w instalacjach energetycznego spalania paliw, w których dochodzi do utleniania paliw w celu wydobycia wyłącznie energii.

Gdzie kupić olej opałowy i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Olej opałowy jest materiałem grzewczym, który w łatwy sposób pozwala zadbać o komfort w trakcie eksploatacji i zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo. Bowiem ten rodzaj paliwa nie stanowi zagrożenia związanego z wybuchem i podczas emisji nie uwalnia do atmosfery toksycznych związków chemicznych.

 

Jednak aby móc w pełni cieszyć się korzyściami płynącymi z eksploatacji tego surowca, należy zaopatrzyć się w olej opałowy najwyższej jakości. Jest to niezwykle istotny aspekt, gdyż niskogatunkowy surowiec pochodzący z niezweryfikowanego źródła, w przyszłości może stać się przyczyną poważnych i cyklicznych awarii całej instalacji grzewczej. Paliwo złej jakości może spowodować także pogorszenie poziomu spalania, a w konsekwencji zwiększenie kosztów eksploatacyjnych systemu grzewczego.

 

Chcąc uniknąć tego rodzaju niedogodności, przed zakupem oleju opałowego, warto wykonać podstawową analizę rynku. Aby uzyskać najlepszy surowiec, należy również zweryfikować potencjalnego dostawcę oleju opałowego. Dlatego przed złożeniem zamówienia warto sprawdzić:

 

  • jak długo dana firma funkcjonuje na rynku,
  • czy posiada pozytywne opinie wiarygodnych klientów,
  • czy oferowana cena oleju jest rynkowa.

 

W takich sytuacjach należy pamiętać, że wysoka cena nie zawsze jest adekwatna do jakości oferowanego produktu. Dlatego szukając sprawdzonych dystrybutorów, nie należy kierować się wyłącznie ceną oleju, a jego parametrami. Z tego względu istotne jest, aby zwrócić uwagę, czy oferowany przez daną firmę olej opałowy jest produktem przyjaznym środowisku i spełnia aktualne normy grzewcze, obowiązujące nie tylko w kraju, ale także na terenie całej Unii Europejskiej.

Olej opałowy - gdzie kupić stacjonarnie?

W związku z dużym upowszechnieniem oleju opałowego na przestrzeni ostatnich lat obecnie dostępnych jest kilka sposobów, aby szybko i sprawnie dokonać zakupu tego surowca grzewczego. Pierwszym z nich jest zakup stacjonarny. Odbywa się on za pośrednictwem punktów zajmujących się dystrybucją paliw -  od autoryzowanych dystrybutorów. Możliwość zakupu oleju opałowego dotyczy zarówno osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Oznacza to, że można w ten sposób zaopatrzyć się w materiał grzewczy niezależnie od stopnia zapotrzebowania. Mogą z tej opcji skorzystać właściciele domów jednorodzinnych, zamawiających małe ilości, a także duże zakłady produkcyjne, które potrzebują ogrzać wielkopowierzchniowe budynki i hale.

 

Bezpośredni kontakt z dystrybutorami to wygodne rozwiązanie, ponieważ możliwe jest  dostarczenie wymaganej ilości paliwa wprost pod wskazany adres.

Gdzie można kupić olej opałowy przez Internet?

Zakup oleju opałowego jest możliwy, składając zamówienie przez Internet. Jest to udogodnienie, z którego korzysta obecnie wielu użytkowników instalacji grzewczej na olej opałowy. Należą do nich zarówno osoby prywatne, jak i duże przedsiębiorstwa. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że często przy zamówieniu oleju za pośrednictwem strony internetowej, uwzględnione są także koszty transportu.

Jednak decydując się na zakup oleju opałowego przez Internet, warto wybierać produkt oferowany przez sprawdzonego dystrybutora. Klienci kupujący olej grzewczy Ekoterm mają gwarancję bezpieczeństwa oraz najwyższej jakości dostarczanego im surowca opałowego. Dystrybucja realizowana jest w całej Polsce, dzięki usłudze Autoryzowanych Dystrybutorów Ekoterm.

 

Chcąc dokonać zakupu oleju opałowego Ekoterm, wystarczy odwiedzić na naszą stronę internetową i przejść do zakładki kup olej, a następnie skontaktować się telefonicznie z wybranym dostawcą i umówić transport oleju opałowego w dogodnym terminie.

 

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

news

wtorek, 18 października 2022

Zdradzamy, czym jest piec koza

„Koza” to popularne określenie wolnostojącego pieca kominkowego, który niejednokrotnie może stanowić świetną alternatywę dla kominka. W przeciwieństwie do kominka, piec wolnostojący nie wymaga dodatkowej obudowy, a jedynie podłączenia do wolnego przewodu kominowego. Niekiedy spotyka się piece typu koza zasilane olejem opałowym. Czym jest olejowy piec koza na olej opałowy i jaka jest jego specyfika?

news

środa, 5 października 2022

Jakie wymiary mają zbiorniki na olej opałowy?

W ciągu ostatnich lat, olej opałowy staje się coraz popularniejszą formą grzewczą zarówno w przypadku firm, jak i osób prywatnych. Jednak aby móc w pełni cieszyć się zaletami tego rozwiązania, niezbędne jest wyposażenie budynku w kilka wymaganych elementów. Są nimi zbiorniki na olej opałowy, oferowane w wielu modelach dostępnych na rynku. Jakie wymiary mogą posiadać zbiorniki i co warto wiedzieć przed ich zakupem?

news

poniedziałek, 3 października 2022

Dlaczego oleje opałowe lekkie są barwione na czerwono?

Obecnie polskie prawo nakłada obowiązek znakowania i barwienia oleju opałowego. Dotyczy to głównie przedsiębiorców zajmujących się produkcją i dystrybucją tego surowca. Wynika to z treści ustawy o podatku akcyzowym. Akcyza jest formą podatku pośredniego, który nie jest płacony w urzędzie skarbowym, ale przy nabywaniu danego wyrobu lub usługi, a ciężar finansowy ponosi finalny nabywca. Wyroby, które podlegają akcyzie, to np. produkty energetyczne stosowane do celów napędowych i grzewczych, które zanim trafią do sprzedaży, muszą zostać oznakowane odpowiednim barwnikiem.