poniedziałek, 19 września 2022

Podpowiadamy, gdzie kupić olej opałowy

Podpowiadamy, gdzie kupić olej opałowy

Olej opałowy to surowiec, który stosowany jest zarówno w wielu domach jednorodzinnych, jak i zakładach przemysłowych. Dzięki niemu możliwe jest ogrzewanie przestrzeni tak, aby cieszyć się wysoką wydajnością i bezproblemową obsługą instalacji. Jednak chcąc zmaksymalizować komfort użytkowania instalacji olejowej, warto zaopatrzyć się w wysokogatunkowy materiał grzewczy. Gdzie można kupić olej opałowy wysokiej jakości i na co zwracać uwagę przy wyborze?

Olej opałowy - podstawowe informacje o produkcie

Olej opałowy to niezwykle wydajne paliwo grzewcze, które najbardziej zbliżone jest do oleju napędowego. Rozbieżności są tak niewielkie, że rozróżnienie obydwu paliw często bywa kłopotliwe. Z tego względu w polskim prawie zostało wydane rozporządzenie, które nakazuje barwienie i znakowanie olejów opałowych i olejów napędowych do celów grzewczych.

Olej opałowy można sklasyfikować według kilku rodzajów. Najbardziej podstawową kategoryzacją jest podział na olej opałowy lekki, o którym więcej pisaliśmy w artykule “Specyfikacja i najważniejsze informacje o oleju opałowym lekkim” i olej opałowy ciężki. Pierwszy z nich stosowany jest przede wszystkim do celów opałowych. Natomiast olej opałowy ciężki również przeznaczony jest do ogrzewania, ale w instalacjach energetycznego spalania paliw, w których dochodzi do utleniania paliw w celu wydobycia wyłącznie energii.

Gdzie kupić olej opałowy i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Olej opałowy jest materiałem grzewczym, który w łatwy sposób pozwala zadbać o komfort w trakcie eksploatacji i zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo. Bowiem ten rodzaj paliwa nie stanowi zagrożenia związanego z wybuchem i podczas emisji nie uwalnia do atmosfery toksycznych związków chemicznych.

 

Jednak aby móc w pełni cieszyć się korzyściami płynącymi z eksploatacji tego surowca, należy zaopatrzyć się w olej opałowy najwyższej jakości. Jest to niezwykle istotny aspekt, gdyż niskogatunkowy surowiec pochodzący z niezweryfikowanego źródła, w przyszłości może stać się przyczyną poważnych i cyklicznych awarii całej instalacji grzewczej. Paliwo złej jakości może spowodować także pogorszenie poziomu spalania, a w konsekwencji zwiększenie kosztów eksploatacyjnych systemu grzewczego.

 

Chcąc uniknąć tego rodzaju niedogodności, przed zakupem oleju opałowego, warto wykonać podstawową analizę rynku. Aby uzyskać najlepszy surowiec, należy również zweryfikować potencjalnego dostawcę oleju opałowego. Dlatego przed złożeniem zamówienia warto sprawdzić:

 

  • jak długo dana firma funkcjonuje na rynku,
  • czy posiada pozytywne opinie wiarygodnych klientów,
  • czy oferowana cena oleju jest rynkowa.

 

W takich sytuacjach należy pamiętać, że wysoka cena nie zawsze jest adekwatna do jakości oferowanego produktu. Dlatego szukając sprawdzonych dystrybutorów, nie należy kierować się wyłącznie ceną oleju, a jego parametrami. Z tego względu istotne jest, aby zwrócić uwagę, czy oferowany przez daną firmę olej opałowy jest produktem przyjaznym środowisku i spełnia aktualne normy grzewcze, obowiązujące nie tylko w kraju, ale także na terenie całej Unii Europejskiej.

Olej opałowy - gdzie kupić stacjonarnie?

W związku z dużym upowszechnieniem oleju opałowego na przestrzeni ostatnich lat obecnie dostępnych jest kilka sposobów, aby szybko i sprawnie dokonać zakupu tego surowca grzewczego. Pierwszym z nich jest zakup stacjonarny. Odbywa się on za pośrednictwem punktów zajmujących się dystrybucją paliw -  od autoryzowanych dystrybutorów. Możliwość zakupu oleju opałowego dotyczy zarówno osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Oznacza to, że można w ten sposób zaopatrzyć się w materiał grzewczy niezależnie od stopnia zapotrzebowania. Mogą z tej opcji skorzystać właściciele domów jednorodzinnych, zamawiających małe ilości, a także duże zakłady produkcyjne, które potrzebują ogrzać wielkopowierzchniowe budynki i hale.

 

Bezpośredni kontakt z dystrybutorami to wygodne rozwiązanie, ponieważ możliwe jest  dostarczenie wymaganej ilości paliwa wprost pod wskazany adres.

Gdzie można kupić olej opałowy przez Internet?

Zakup oleju opałowego jest możliwy, składając zamówienie przez Internet. Jest to udogodnienie, z którego korzysta obecnie wielu użytkowników instalacji grzewczej na olej opałowy. Należą do nich zarówno osoby prywatne, jak i duże przedsiębiorstwa. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że często przy zamówieniu oleju za pośrednictwem strony internetowej, uwzględnione są także koszty transportu.

Jednak decydując się na zakup oleju opałowego przez Internet, warto wybierać produkt oferowany przez sprawdzonego dystrybutora. Klienci kupujący olej grzewczy Ekoterm mają gwarancję bezpieczeństwa oraz najwyższej jakości dostarczanego im surowca opałowego. Dystrybucja realizowana jest w całej Polsce, dzięki usłudze Autoryzowanych Dystrybutorów Ekoterm.

 

Chcąc dokonać zakupu oleju opałowego Ekoterm, wystarczy odwiedzić na naszą stronę internetową i przejść do zakładki kup olej, a następnie skontaktować się telefonicznie z wybranym dostawcą i umówić transport oleju opałowego w dogodnym terminie.

 

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

news

środa, 22 maja 2024

Kotłownia kontenerowa - najważniejsze informacje

Dowiedz się czym są kotłownie kontenerowe i jakie zastosowania mają mobilne kontenery do ogrzewania budynków i nie tylko! Przeczytaj artykuł!

news

czwartek, 9 maja 2024

Nowoczesne kotłownie olejowe - co należy wiedzieć?

Dowiedz się co należy wiedzieć o kotłowniach olejowych i zbiornikach na olej oraz jakie warunki trzeba spełnić w przypadku montażu kotła olejowego?

news

piątek, 26 kwietnia 2024

Ile wynosi stawka VAT na olej opałowy w 2024?

Ile wynosi stawka VAT na olej opałowy w 2024? Olej opałowy od lat stanowi jedno z najważniejszych źródeł ogrzewania w wielu gospodarstw domowych, szczególnie tam, gdzie dostęp do sieci gazowej jest ograniczony lub nieekonomiczny. Jego popularność wynika z wysokiej kaloryczności i stosunkowo prostego sposobu magazynowania. Jednak koszty ogrzewania olejem opałowym są ściśle powiązane ze stawką VAT na ten produkt, która ma bezpośredni wpływ na ostateczną cenę, jaką płacą konsumenci. W kontekście ciągłych zmian w polityce energetycznej Polski oraz działań mających na celu wsparcie gospodarstw domowych, stawka VAT na olej opałowy jest tematem budzącym zainteresowanie i dyskusje.

news

czwartek, 4 kwietnia 2024

Normy ciepła w mieszkaniu - przepisy i porady

Sprawdź jakie normy ciepła obowiązują w polskim prawie oraz jakie są sposoby na opomiarowanie ciepła!