wtorek, 10 maja 2022

Olej grzewczy Ekoterm - doskonała alternatywa dla tradycyjnych form ogrzewania

Olej grzewczy Ekoterm - doskonała alternatywa dla tradycyjnych form ogrzewania

Na rynku znajdziemy wiele różnych sposobów ogrzewania obiektów. Choć do wyboru mamy zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne rozwiązania, to ciekawą możliwością wydaje się ogrzewanie olejem opałowym. Sukces przypisywany jest m.in. wysokiej ekonomii, a także odpowiedniej wartości grzewczej. Jest to doskonała alternatywa dla ogrzewania gazowego. Dodatkowo jest znacznie tańsze i łatwiej dostępne dla użytkowników. Jednym z najpopularniejszych olejów grzewczych jest Ekoterm. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? Szczegóły poniżej.

Olej grzewczy Ekoterm i jego korzyści

 

Olej grzewczy Ekoterm, o którym więcej przeczytasz w zakładce rozwiązania grzewcze, jest rodzajem innowacyjnego paliwa o wysokich właściwościach grzewczych i długoletnim stażu na rynku paliw. Spółka ORLEN Paliwa produkuje go od 1992 roku. Dzięki temu posiada ogromny kapitał na przyszłość, będąc silną i dominującą marką olejów grzewczych na rynku. Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać właśnie olej Ekoterm? Najważniejsze zalety to m.in.:

 

  • Wysoka wartość opałowa (min. 42,6 MJ/kg) przyczynia się do tego, że jest bardziej ekonomiczny od innych produktów opałowych dostępnych na rynku,
  • Znikoma ilość siarki i niewielkie pozostałości po spalaniu nie wykazują negatywnego wpływu na środowisko naturalne,
  • Wysoka temperatura zapłonu jest gwarancją bezpieczeństwa,
  • Możliwość szybkiego zamówienia i dostawy,
  • Odmierzanie faktycznej ilości przelanego do zbiornika paliwa dzięki licznikowi sumarycznemu autocysterny.

 

Ekoterm – najwyższa jakość i ochrona środowiska naturalnego

 

Olej Ekoterm zapewnia więc odpowiednią ekonomię i atrakcyjne dla użytkowników ceny, co sprawia, iż ogrzewanie obiektów jest bardzo korzystne nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale również finansowym. Dlatego korzyści porównywalne są do wykorzystania innych rozwiązań grzewczych, takich jak na przykład ogrzewanie gazowe, które generuje jednak znacznie wyższe koszty.

 

Dzięki temu może być skutecznym źródłem ciepła między innymi w osiedlach mieszkalnych, szkołach, szpitalach, piekarniach, suszarniach oraz halach przemysłowych. Dodatkowo zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne czy wysokich kosztów związanych z eksploatacją.

 

Wszystkie wymienione wyżej zalety sprawiły, że Ekoterm stał się nazwą generyczną często określająca również inne rodzaje olejów grzewczych niezwiązanych ze Spółką ORLEN Paliwa. Więcej informacji dostępnych jest w naszej zakładce o firmie. Jeśli szukasz sprawdzonego produktu, który zapewni Ci najwyższą jakość ogrzewania - warto postawić na oryginał.

 Olej grzewczy Ekoterm - podsumowanie

Olej grzewczy Ekoterm to wydajne źródło ciepła dla obiektów bez dostępu do sieci gazowej. Te komponenty wytwarzane są z ropy naftowej i tak jak oleje napędowe należą do grupy średnich destylatów. Podczas stosowania są w pełni bezpieczne zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. Zakwalifikowane do grupy paliw ekologicznych jest dopuszczone do stosowania zgodnie z najnowszymi regulacjami dla ekologicznych sposobów ogrzewania.

 

Podsumowując, wykorzystanie paliw grzewczych jest korzystnym rozwiązaniem w przypadku osób prywatnych, firm czy instytucji. To nowoczesny i ekologiczny nośnik ciepła, który dopasowany jest do obowiązujących przepisów oraz norm prawnych. Produkty te cechuje wysoka jakość oraz wydajność. Szczególnie polecany jest dla budynków i obiektów liczących na wysoką niezawodność, komfort oraz bezpieczeństwo. To świetna alternatywa dla wykorzystania gazu ziemnego czy ogrzewania elektrycznego. Zapewnia ekonomiczność ze względu na swoją wysoką kaloryczność opału. Dlatego też to właśnie olej grzewczy Ekoterm polecany jest jako zamiennik tradycyjnych form ogrzewania. Doskonale sprawdzi się jako źródło ciepła w przypadku obiektów, które nie posiadają dostępu do sieci przesyłowej gazu ziemnego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

news

piątek, 26 kwietnia 2024

Ile wynosi stawka VAT na olej opałowy w 2024?

Ile wynosi stawka VAT na olej opałowy w 2024? Olej opałowy od lat stanowi jedno z najważniejszych źródeł ogrzewania w wielu gospodarstw domowych, szczególnie tam, gdzie dostęp do sieci gazowej jest ograniczony lub nieekonomiczny. Jego popularność wynika z wysokiej kaloryczności i stosunkowo prostego sposobu magazynowania. Jednak koszty ogrzewania olejem opałowym są ściśle powiązane ze stawką VAT na ten produkt, która ma bezpośredni wpływ na ostateczną cenę, jaką płacą konsumenci. W kontekście ciągłych zmian w polityce energetycznej Polski oraz działań mających na celu wsparcie gospodarstw domowych, stawka VAT na olej opałowy jest tematem budzącym zainteresowanie i dyskusje.

news

czwartek, 4 kwietnia 2024

Normy ciepła w mieszkaniu - przepisy i porady

Sprawdź jakie normy ciepła obowiązują w polskim prawie oraz jakie są sposoby na opomiarowanie ciepła!

news

wtorek, 19 marca 2024

Zbiór wiedzy na temat ogrzewania kozą na olej opałowy

Ogrzewanie kozą na olej opałowy - dowiedz się jak działa ogrzewanie piecykiem na olej opałowy oraz jakie ma zalety! Przeczytaj nasz zbiór wiedzy!

news

poniedziałek, 4 marca 2024

Ogrzewanie domu jednorodzinnego - jakie wybrać?

Dowiedz się jakie są metody ogrzewania domu jednorodzinnego! Ogrzewanie olejem jako jedno z najlepszych rozwiązań