wtorek, 10 maja 2022

Olej grzewczy Ekoterm - doskonała alternatywa dla tradycyjnych form ogrzewania

Olej grzewczy Ekoterm - doskonała alternatywa dla tradycyjnych form ogrzewania

Na rynku znajdziemy wiele różnych sposobów ogrzewania obiektów. Choć do wyboru mamy zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne rozwiązania, to ciekawą możliwością wydaje się ogrzewanie olejem opałowym. Sukces przypisywany jest m.in. wysokiej ekonomii, a także odpowiedniej wartości grzewczej. Jest to doskonała alternatywa dla ogrzewania gazowego. Dodatkowo jest znacznie tańsze i łatwiej dostępne dla użytkowników. Jednym z najpopularniejszych olejów grzewczych jest Ekoterm. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? Szczegóły poniżej.

Olej grzewczy Ekoterm i jego korzyści

 

Olej grzewczy Ekoterm, o którym więcej przeczytasz w zakładce rozwiązania grzewcze, jest rodzajem innowacyjnego paliwa o wysokich właściwościach grzewczych i długoletnim stażu na rynku paliw. Spółka ORLEN Paliwa produkuje go od 1992 roku. Dzięki temu posiada ogromny kapitał na przyszłość, będąc silną i dominującą marką olejów grzewczych na rynku. Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać właśnie olej Ekoterm? Najważniejsze zalety to m.in.:

 

  • Wysoka wartość opałowa (min. 42,6 MJ/kg) przyczynia się do tego, że jest bardziej ekonomiczny od innych produktów opałowych dostępnych na rynku,
  • Znikoma ilość siarki i niewielkie pozostałości po spalaniu nie wykazują negatywnego wpływu na środowisko naturalne,
  • Wysoka temperatura zapłonu jest gwarancją bezpieczeństwa,
  • Możliwość szybkiego zamówienia i dostawy,
  • Odmierzanie faktycznej ilości przelanego do zbiornika paliwa dzięki licznikowi sumarycznemu autocysterny.

 

Ekoterm – najwyższa jakość i ochrona środowiska naturalnego

 

Olej Ekoterm zapewnia więc odpowiednią ekonomię i atrakcyjne dla użytkowników ceny, co sprawia, iż ogrzewanie obiektów jest bardzo korzystne nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale również finansowym. Dlatego korzyści porównywalne są do wykorzystania innych rozwiązań grzewczych, takich jak na przykład ogrzewanie gazowe, które generuje jednak znacznie wyższe koszty.

 

Dzięki temu może być skutecznym źródłem ciepła między innymi w osiedlach mieszkalnych, szkołach, szpitalach, piekarniach, suszarniach oraz halach przemysłowych. Dodatkowo zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne czy wysokich kosztów związanych z eksploatacją.

 

Wszystkie wymienione wyżej zalety sprawiły, że Ekoterm stał się nazwą generyczną często określająca również inne rodzaje olejów grzewczych niezwiązanych ze Spółką ORLEN Paliwa. Więcej informacji dostępnych jest w naszej zakładce o firmie. Jeśli szukasz sprawdzonego produktu, który zapewni Ci najwyższą jakość ogrzewania - warto postawić na oryginał.

 Olej grzewczy Ekoterm - podsumowanie

Olej grzewczy Ekoterm to wydajne źródło ciepła dla obiektów bez dostępu do sieci gazowej. Te komponenty wytwarzane są z ropy naftowej i tak jak oleje napędowe należą do grupy średnich destylatów. Podczas stosowania są w pełni bezpieczne zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. Zakwalifikowane do grupy paliw ekologicznych jest dopuszczone do stosowania zgodnie z najnowszymi regulacjami dla ekologicznych sposobów ogrzewania.

 

Podsumowując, wykorzystanie paliw grzewczych jest korzystnym rozwiązaniem w przypadku osób prywatnych, firm czy instytucji. To nowoczesny i ekologiczny nośnik ciepła, który dopasowany jest do obowiązujących przepisów oraz norm prawnych. Produkty te cechuje wysoka jakość oraz wydajność. Szczególnie polecany jest dla budynków i obiektów liczących na wysoką niezawodność, komfort oraz bezpieczeństwo. To świetna alternatywa dla wykorzystania gazu ziemnego czy ogrzewania elektrycznego. Zapewnia ekonomiczność ze względu na swoją wysoką kaloryczność opału. Dlatego też to właśnie olej grzewczy Ekoterm polecany jest jako zamiennik tradycyjnych form ogrzewania. Doskonale sprawdzi się jako źródło ciepła w przypadku obiektów, które nie posiadają dostępu do sieci przesyłowej gazu ziemnego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

news

poniedziałek, 19 grudnia 2022

Jakie jest zużycie oleju opałowego na sezon grzewczy?

Ogrzewanie olejem opałowym to powszechnie znana metoda grzewcza. Zalety wynikające z jej stosowania sprawiły, że wielu przedsiębiorców i właścicieli domów jednorodzinnych zdecydowało się właśnie na ten rodzaj ogrzewania. Nim zdecydujesz się na montaż instalacji olejowej, warto dowiedzieć się więcej na temat zużycia tego surowca w sezonie grzewczym.

news

niedziela, 11 grudnia 2022

Czym jest wartość opałowa oleju opałowego?

W trakcie budowy lub modernizacji domu właściciel musi zdecydować się na wybór dogodnego rodzaju ogrzewania. Wówczas często pojawia się dylemat - jaki materiał grzewczy będzie najodpowiedniejszy? Odpowiedzią na to pytanie jest innowacyjny system ogrzewania olejem opałowym. Jednak oszacowanie kosztów ogrzewania domu tym surowcem i podjęcie decyzji o zakupie odpowiedniej ilości, wymaga poznania jego wartości opałowej. Jest to niezwykle istotny wskaźnik techniczny, który pozwoli użytkownikowi obliczyć koszty ogrzewania budynku. Czym jest wartość opałowa oleju opałowego i od czego zależy?

news

poniedziałek, 14 listopada 2022

Jakie wyróżniamy rodzaje oleju opałowego?

Olej opałowy lekki należy do grona nowoczesnych i innowacyjnych metod ogrzewania domu lub zakładu. Ze względu na jego zalety i liczne możliwości wykorzystania, staje się on coraz częściej wybieranym rozwiązaniem. W ostatnich latach olej opałowy zaczął konkurować nawet z najpopularniejszymi formami grzewczymi — ogrzewaniem gazowym i węglowym. Co wpływa na rosnące zainteresowanie tym produktem? O czym należy pamiętać, kupując olej opałowy?

news

wtorek, 8 listopada 2022

Przechowywanie, czyli olej opałowy w kanistrach i nie tylko

Olej opałowy to materiał grzewczy stosowany zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mniejszych zakładach przemysłowych. Korzystanie z tego rodzaju instalacji, wymaga od użytkowników odpowiedniego dostosowania przestrzeni oraz zakupu dodatkowych elementów, w postaci zbiorników olejowych. Zgodnie z wymogami dotyczącymi bezpiecznego użytkowania instalacji na olej opałowy, zbiorniki powinny być dostosowane do rodzaju cieczy olejowej oraz odpowiednich warunków panujących w danym pomieszczeniu. Jak bezpiecznie magazynować olej opałowy i jak przygotować kotłownię?