wtorek, 10 maja 2022

Olej grzewczy Ekoterm - doskonała alternatywa dla tradycyjnych form ogrzewania

Olej grzewczy Ekoterm - doskonała alternatywa dla tradycyjnych form ogrzewania

Na rynku znajdziemy wiele różnych sposobów ogrzewania obiektów. Choć do wyboru mamy zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne rozwiązania, to ciekawą możliwością wydaje się ogrzewanie olejem opałowym. Sukces przypisywany jest m.in. wysokiej ekonomii, a także odpowiedniej wartości grzewczej. Jest to doskonała alternatywa dla ogrzewania gazowego. Dodatkowo jest znacznie tańsze i łatwiej dostępne dla użytkowników. Jednym z najpopularniejszych olejów grzewczych jest Ekoterm. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? Szczegóły poniżej.

Olej grzewczy Ekoterm i jego korzyści

 

Olej grzewczy Ekoterm, o którym więcej przeczytasz w zakładce rozwiązania grzewcze, jest rodzajem innowacyjnego paliwa o wysokich właściwościach grzewczych i długoletnim stażu na rynku paliw. Spółka ORLEN Paliwa produkuje go od 1992 roku. Dzięki temu posiada ogromny kapitał na przyszłość, będąc silną i dominującą marką olejów grzewczych na rynku. Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać właśnie olej Ekoterm? Najważniejsze zalety to m.in.:

 

  • Wysoka wartość opałowa (min. 42,6 MJ/kg) przyczynia się do tego, że jest bardziej ekonomiczny od innych produktów opałowych dostępnych na rynku,
  • Znikoma ilość siarki i niewielkie pozostałości po spalaniu nie wykazują negatywnego wpływu na środowisko naturalne,
  • Wysoka temperatura zapłonu jest gwarancją bezpieczeństwa,
  • Możliwość szybkiego zamówienia i dostawy,
  • Odmierzanie faktycznej ilości przelanego do zbiornika paliwa dzięki licznikowi sumarycznemu autocysterny.

 

Ekoterm – najwyższa jakość i ochrona środowiska naturalnego

 

Olej Ekoterm zapewnia więc odpowiednią ekonomię i atrakcyjne dla użytkowników ceny, co sprawia, iż ogrzewanie obiektów jest bardzo korzystne nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale również finansowym. Dlatego korzyści porównywalne są do wykorzystania innych rozwiązań grzewczych, takich jak na przykład ogrzewanie gazowe, które generuje jednak znacznie wyższe koszty.

 

Dzięki temu może być skutecznym źródłem ciepła między innymi w osiedlach mieszkalnych, szkołach, szpitalach, piekarniach, suszarniach oraz halach przemysłowych. Dodatkowo zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne czy wysokich kosztów związanych z eksploatacją.

 

Wszystkie wymienione wyżej zalety sprawiły, że Ekoterm stał się nazwą generyczną często określająca również inne rodzaje olejów grzewczych niezwiązanych ze Spółką ORLEN Paliwa. Więcej informacji dostępnych jest w naszej zakładce o firmie. Jeśli szukasz sprawdzonego produktu, który zapewni Ci najwyższą jakość ogrzewania - warto postawić na oryginał.

 Olej grzewczy Ekoterm - podsumowanie

Olej grzewczy Ekoterm to wydajne źródło ciepła dla obiektów bez dostępu do sieci gazowej. Te komponenty wytwarzane są z ropy naftowej i tak jak oleje napędowe należą do grupy średnich destylatów. Podczas stosowania są w pełni bezpieczne zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. Zakwalifikowane do grupy paliw ekologicznych jest dopuszczone do stosowania zgodnie z najnowszymi regulacjami dla ekologicznych sposobów ogrzewania.

 

Podsumowując, wykorzystanie paliw grzewczych jest korzystnym rozwiązaniem w przypadku osób prywatnych, firm czy instytucji. To nowoczesny i ekologiczny nośnik ciepła, który dopasowany jest do obowiązujących przepisów oraz norm prawnych. Produkty te cechuje wysoka jakość oraz wydajność. Szczególnie polecany jest dla budynków i obiektów liczących na wysoką niezawodność, komfort oraz bezpieczeństwo. To świetna alternatywa dla wykorzystania gazu ziemnego czy ogrzewania elektrycznego. Zapewnia ekonomiczność ze względu na swoją wysoką kaloryczność opału. Dlatego też to właśnie olej grzewczy Ekoterm polecany jest jako zamiennik tradycyjnych form ogrzewania. Doskonale sprawdzi się jako źródło ciepła w przypadku obiektów, które nie posiadają dostępu do sieci przesyłowej gazu ziemnego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

news

poniedziałek, 14 sierpnia 2023

Kompendium wiedzy na temat ogrzewania olejem opałowym

Ogrzewanie olejem opałowym to znana metoda grzewcza, stosowana zarówno w gospodarstwach domowych, jak i przedsiębiorstwach. Skorzystanie z oleju opałowego do ogrzewania gwarantuje wiele korzyści, związanych między innymi z ekologią i wygodą eksploatacji systemu grzewczego. Z tego artykułu dowiesz się najważniejszych informacji na temat ogrzewania olejowego i dostępnych rozwiązań grzewczych, dzięki którym wykorzystasz potencjał wysokokalorycznego paliwa.

news

czwartek, 10 sierpnia 2023

Zbiór wiedzy na temat piecyków na olej opałowy

Urządzenia grzewcze bazujące na oleju opałowym są efektywne i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Aby dowiedzieć się więcej na ich temat, zachęcamy do zapoznania się z niniejszym artykułem. Dowiesz się z niego, czym są piecyki na olej opałowy i dlaczego warto się na nie zdecydować.

news

poniedziałek, 17 lipca 2023

Podpowiadamy, jak ekonomicznie ustawić piec olejowy

Ogrzewanie olejowe to jeden z najwygodniejszych i najbardziej efektywnych sposobów na dostarczenie ciepła. Właściciele budynków o różnym przeznaczeniu - zarówno domów, jak i niewielkich zakładów przemysłowych - decydują się na montaż kotła olejowego między innymi ze względu na jego bezobsługową pracę. Aby kocioł mógł pracować z najwyższą wydajnością, konieczna jest jego prawidłowa konfiguracja. Z artykułu dowiesz się, jak ekonomicznie ustawić piec olejowy.

news

poniedziałek, 26 czerwca 2023

Czym jest nagrzewnica olejowa?

Nagrzewnica olejowa to popularne rozwiązanie stosowane m.in. w budynkach przemysłowych, warsztatach, halach magazynowych i innych obiektach, które wymagają skutecznego i efektywnego źródła ciepła. Korzystanie z nagrzewnicy jest możliwe zarówno w trybie ciągłym, jak i okresowo - na przykład podczas chłodniejszych dni. Dzięki kompaktowym rozmiarom i braku konieczności ingerencji w istniejącą instalację centralnego ogrzewania olejowe nagrzewnice powietrza cieszą się sporą popularnością. W artykule odpowiadamy na najważniejsze pytania związane z tym rodzajem ogrzewania.