piątek, 5 sierpnia 2022

Jak zweryfikować dostawcę oleju opałowego?

Jak zweryfikować dostawcę oleju opałowego?

Ogrzewanie domu olejem opałowym jest jedną z popularnych metod grzewczych. Wpływa na to ma m.in.fakt, że ogrzewanie tego typu jest bardzo wydajne, nie jest uzależnione np. od sieci gazociągowych i jest wygodne w użytkowaniu. Nowoczesne rozwiązania tego typu, nie wymagają bowiem praktycznie żadnego zaangażowania ze strony użytkowników. W poniższym artykule podpowiadamy m.in. na co zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiedniego dostawcę oleju opałowego.

Olej opałowy - zalety

Olej opałowy, o którym więcej pisaliśmy w naszym artykule: “Czym jest olej opałowy?” jest ciekłym paliwem, które otrzymuje się w procesie rafinacji ropy naftowej. Do najważniejszych zalet, jakie niesie za sobą ogrzewanie tego typu, należą:

 

  • niemal bezobsługowa eksploatacja,
  • zapewnienie podobnego komfortu grzewczego, jaki dają inne metody ogrzewania,
  • niezależność od sieci gazociągowych,
  • możliwość wyboru dostawcy oleju opałowego,
  • przyjazność środowisku,
  • bezpieczeństwo,
  • możliwość instalacji w każdym domu, niezależnie od infrastruktury.

Najczęstsze wady występujące w dostarczanym oleju opałowym

Sprzedaż oleju opałowego oferowana jest przez wielu dostawców i niestety nie zawsze ich paliwo jest najwyższej jakości. Poniżej przedstawiamy najczęstsze wady, z jakimi można się spotkać, trafiając na nieuczciwego dystrybutora:

 

  • dostarczony olej lekki zawiera dodatkowo resztki olejów spożywczych bądź samochodowych,
  • zamiast oleju lekkiego dowieziony jest olej ciężki, średni albo mieszanka oleju ciężkiego z lekkim,
  • zamówiony olej lekki nie zawiera dodatków zabezpieczających przed niskimi temperaturami.

 

Niestety wciąż zdarzają się sytuacje, gdzie dostarczany produkt daleko odbiega od norm i nie jest zgodny z podaną wcześniej specyfikacją. Dlatego, tak ważny jest wybór sprawdzonej i doświadczonej firmy zajmującej się sprzedażą oleju opałowego od lat, jaką jest np. ORLEN Paliwa. Liczyć wtedy można na solidną obsługę oraz paliwo najwyższej jakości.

W jaki sposób zweryfikować dostawcę oleju opałowego?

Decydując się na ogrzewanie domu olejem opałowym, trzeba zadbać o wybór odpowiedniego dostawcy paliwa, który zapewni profesjonalną usługę i towar najwyższej jakości. Jak to zrobić i na co trzeba zwrócić uwagę?

 

Przede wszystkim należy sprawdzić, jak długo dana firma istnieje na rynku i jakie są opinie klientów na jej temat. Przedsiębiorstwa z długoletnią tradycją i pozytywnymi rekomendacjami odbiorców, są wizytówką samą w sobie. Kolejną istotną kwestią, którą również koniecznie warto zweryfikować, jest sprawdzenie, czy dany olej spełnia aktualne wymagania i normy bezpieczeństwa. Przykładowo nasza Spółka ORLEN Paliwa oferuje olej grzewczy Ekoterm, który spełnia wszystkie krajowe i europejskie normy bezpieczeństwa nie tylko pod względem parametrów eksploatacyjnych, ale również z uwagi na środowisko naturalne.

 

Przy weryfikacji dostawcy warto też dowiedzieć się jakim sprzętem dostarczane jest paliwo, z jakim wyprzedzeniem należy składać zamówienie i w jaki sposób można to zrobić. Firmy posiadające rozbudowaną sieć dystrybutorów, dostarczają paliwo już w 24 godz., a zamówienie  złożyć można telefonicznie, bądź przez internet. Ponadto na naszej stronie internetowej w zakładce kup olej w łatwy sposób można sprawdzić listę oraz dane kontaktowe dostawców ze swojej okolicy.

Jak sprawdzić jakość i ilość dostarczonego oleju opałowego?

W celu sprawdzenia ilości i jakości dostarczanego paliwa można zrobić kilka rzeczy. Po pierwsze, warto być obecnym przy dostawie i ocenić stan techniczny cysterny i węża (czy nie jest zardzewiała, czy wąż nie przecieka itp.). Po drugie, w celu oceny ilości dostarczonego paliwa można sprawdzić też stan początkowy licznika autocysterny. Trzecią kwestią jest poproszenie dostawcy o przelanie próbki oleju do butelki oraz opisanie jego parametrów, którą można przekazać do zbadania w laboratorium (może to być dowodem w przypadku reklamacji). Olej grzewczy wysokiej jakości powinien być klarowny i pozbawiony zanieczyszczeń mechanicznych.

 

Warto wspomnieć, że szybką ocenę jakości oleju grzewczego może umożliwić badanie termoareometrem, które pozwala na pomiar gęstości i temperatury oleju (większa gęstość niż ujęta w specyfikacji może wskazywać na niższą jakość produktu).

Jak zostać dystrybutorem oleju opałowego?

Aby zostać autoryzowanym dystrybutorem oleju opałowego, wystarczy zajmować się sprzedażą paliw i posiadać koncesję na obrót olejem grzewczym. Partnerzy w obszarze dystrybucji oleju napędowego grzewczego Ekoterm, otrzymują świadectwo autoryzacji potwierdzające najwyższą jakość produktu, ponadto mają dostęp do strefy logowania i najpotrzebniejszych informacji,. Oprócz tego otrzymują prawo do wykorzystywania logo Ekoterm, co pomaga w rozpoznawalności i budzi zaufanie wśród potencjalnych klientów.

 

Jak zostać dystrybutorem oleju opałowego Ekoterm? W tym celu wystarczy spełniać wcześniej wspomniane warunki oraz wypełnić specjalny formularz dostępny na stronie internetowej. Autoryzowani dystrybutorzy Ekoterm (ADE), liczyć mogą na elastyczne warunki współpracy, które mogą zostać dopasowane do ich indywidualnych potrzeb.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

news

wtorek, 18 października 2022

Zdradzamy, czym jest piec koza

„Koza” to popularne określenie wolnostojącego pieca kominkowego, który niejednokrotnie może stanowić świetną alternatywę dla kominka. W przeciwieństwie do kominka, piec wolnostojący nie wymaga dodatkowej obudowy, a jedynie podłączenia do wolnego przewodu kominowego. Niekiedy spotyka się piece typu koza zasilane olejem opałowym. Czym jest olejowy piec koza na olej opałowy i jaka jest jego specyfika?

news

środa, 5 października 2022

Jakie wymiary mają zbiorniki na olej opałowy?

W ciągu ostatnich lat, olej opałowy staje się coraz popularniejszą formą grzewczą zarówno w przypadku firm, jak i osób prywatnych. Jednak aby móc w pełni cieszyć się zaletami tego rozwiązania, niezbędne jest wyposażenie budynku w kilka wymaganych elementów. Są nimi zbiorniki na olej opałowy, oferowane w wielu modelach dostępnych na rynku. Jakie wymiary mogą posiadać zbiorniki i co warto wiedzieć przed ich zakupem?

news

poniedziałek, 3 października 2022

Dlaczego oleje opałowe lekkie są barwione na czerwono?

Obecnie polskie prawo nakłada obowiązek znakowania i barwienia oleju opałowego. Dotyczy to głównie przedsiębiorców zajmujących się produkcją i dystrybucją tego surowca. Wynika to z treści ustawy o podatku akcyzowym. Akcyza jest formą podatku pośredniego, który nie jest płacony w urzędzie skarbowym, ale przy nabywaniu danego wyrobu lub usługi, a ciężar finansowy ponosi finalny nabywca. Wyroby, które podlegają akcyzie, to np. produkty energetyczne stosowane do celów napędowych i grzewczych, które zanim trafią do sprzedaży, muszą zostać oznakowane odpowiednim barwnikiem.

news

poniedziałek, 19 września 2022

Podpowiadamy, gdzie kupić olej opałowy

Olej opałowy to surowiec, który stosowany jest zarówno w wielu domach jednorodzinnych, jak i zakładach przemysłowych. Dzięki niemu możliwe jest ogrzewanie przestrzeni tak, aby cieszyć się wysoką wydajnością i bezproblemową obsługą instalacji. Jednak chcąc zmaksymalizować komfort użytkowania instalacji olejowej, warto zaopatrzyć się w wysokogatunkowy materiał grzewczy. Gdzie można kupić olej opałowy wysokiej jakości i na co zwracać uwagę przy wyborze?